ARCHIV NOVINEK

3. místo v soutěži Miss sestřička

Účast Filipa a Milana byla v soutěži MISS SESTŘIČKA  překvapením nejen pro organizátory, ale i pro soutěžící dívky.

Ještě větším překvapením pro všechny byla připravenost těchto chlapců, srdce na pravém místě a chuť soutěžit v disciplínách souvisejících s povoláním, které pořád ještě ve větší míře vykonávají ženy. Stále se pro tuto  pracovní pozici neujalo označení zdravotní bratr ani zdravotnický asistent, stále převažuje označení sestra. Během vyučování  mají kolem sebe ve třídě každý den 20 dívek. Sladit se s holčičím kolektivem che pořádnou odvahu a trpělivost! I díky této zkušenosti jsou chlapci schopni velmi dobře pracovat v ženském kolektivu a zapojit se do všech pracovních, a v tomto případě i soutěžních úkolů, bez jediného zaváhání. Přestože jsou chlapci s dívčím kolektivem v jakési symbióze, není divu, že se jim do soutěže MISS SESTŘIČKA  založené na disciplínách pod názvem -  Co umíme, známe a můžeme předvést  v oblasti zpěvu, hry na hudební nástroj, kresby, tance, oblékání a líčení -  moc nechtělo. Považovali to za ztrátu času a chtěli zejména  předvést  odborné znalosti a dovednosti v modelových situacích a při řešení problémů v oblasti sesterské práce.

Nakonec však s přehledem zvládli i původně obávanou  hru na klavír, pokračovali úspěšně v dovednostní soutěži, pohotově odpovídali na otázky moderátorů, kteří se snažili porotě soutěžící dvojice blíže představit. Na soutěžících byla vidět nervozita  z poroty  složené z ředitele nemocnice, hlavní sestry nemocnice, sestry z jednotky intenzivní péče, učitelky odborných předmětů  a zástupců významných institucí. A porotci to  byli opravdu přísní, ale velmi spravedliví.

Po malém občerstvení následovala soutěžní disciplína pro pedagogický doprovod s názvem: Přenesme se  do matematické fikce Edwina A. Abbota, který říká: „ Dotknout se znamená uvěřit a lepší Přímka na dotyk nežli kruh napohled.“ Ani pedagogové se nenechali zahanbit a s vervou se pustili do soutěžního klání. Všichni společně se řídili zásadou, že nic není tak hrozné, jak na první pohled vypadá, stačí jen trochu přemýšlet a zachovat rozvahu.

Nakonec  díky vlídnému přijetí organizátorů a výborné atmosféře soutěže studenty soutěžení  zcela pohltilo a bavilo. Naši chlapci  se v dívčí konkurenci rozhodně neztratili, prakticky předvedli vše, co se ve škole i na praxi v nemocnici naučili a výborně tak reprezentovali SOŠZ a SOU Český Krumlov, Nemocnici Český Krumlov a samozřejmě tím i Český Krumlov jako dominantu jižních Čech. Vypadalo to, že do Krumlova by chtěl jet každý!

Po slavnostním vyhlášení výsledků všichni  odjíždíme spokojeni do našich domovů, sdílíme krásné zážitky a úspěšné dvojice, mezi které naši chlapci s umístěním na třetím místě rozhodně patří, navíc odjíždějí s věcnými cenami.

Gratulujeme!

Mgr. Kokořová Martina

MK

2017 SOŠZ a SOU | Tavírna 342, 383 01 Český Krumlov | info@zdravkack.cz, telefon: 383 134 801