ARCHIV NOVINEK

Advent ve Vídni

Adventní trhy ve Vídni

V tomto  předvánočním období nás zajímala  přeměna hlavního města našich sousedů v kouzelné vánoční trhy a  také příležitost vyzkoušet znalosti němčiny či angličtiny. Atmosféra byla krásná a voňavá. Ve vzduchu se vznášela vůně vánoční pekárny, horkých nápojů, pražených mandlí, pečených kaštanů a výborných specialit rakouské kuchyně. Moc jsme si pochutnali a načerpali inspiraci pro následující slavnostní vánoční dny.

 Centrum města a nákupní bulváry jsou vyzdobeny slavnostním osvětlením a vyvolávají radostnou  náladu. Například na Vídeňském vánočním snu na náměstí Rathausplatz zaujme u vchodu každého návštěvníka  metr vysoký oblouk se svíčkami. Tradiční vánoční trhy se zhruba 150 prodejními stánky nabízejí vánoční dárky, ozdoby na vánoční stromečky, umělecké řemeslné výrobky, kulinářské dobroty, sladkosti a nápoje pro zahřátí. Vybere si každý.

Stromy v Radničním parku a podél ulice Ringstraße září slavnostním leskem. Mimořádným lákadlem pro zamilované je Herzerlbaum (strom ověšený svítícími červenými srdíčky). Návštěvníci si mohou rovněž zabruslit na kluzišti o velikosti 3 000 m² a na četných stezkách vedoucích přes park.

Dalším turistickým lákadlem je  Vánoční vesnička na náměstí Marie Terezie, ležící mezi Uměleckohistorickým a Přírodovědným muzeem. Mimochodem další skvělý důvod, proč zase brzy do Vídně přijet. V adventním období zde stojí mnoho stánků s tradičními výrobky uměleckých řemesel a originálními dárky. Dokonce i romantická Vánoční vesnička v kampusu Vídeňské univerzity je oblíbeným místem setkávání v průběhu svátečního období, a to zejména pro studenty.

A z té spousty dobrot jako vídeňská káva a sacher dort,  výborných masových  specialit, z těch nádherných řemeslných ozdob, spousty luxusního módního zboží a okouzlujících kulturních památek jsme byli nakonec velmi unaveni a těšili se zpět do našich domovů.

MK, EMa

2017 SOŠZ a SOU | Tavírna 342, 383 01 Český Krumlov | info@zdravkack.cz, telefon: 383 134 801