ARCHIV NOVINEK

Cesta za čokoládou

V muzeu jsme byli přivítáni příjemnou atmosférou a sladkou vůní čokolády, která okamžitě zaujala naše smysly. Pro žáky byla první zastávkou expozice, kde jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí o historii a výrobě čokolády. Bylo to skvělé, jak se žáci aktivně zapojovali do diskuse. Byli jsme překvapeni, jaký rozsah znalostí žáci měli a jak se jim podařilo spojit teorii s praxí.

Výroba vlastních marcipánových dárků byla jednoznačně vrcholem našeho výletu. Naši žáci měli možnost se seznámit s technikami a postupy, jak zpracovávat marcipán. Cukrářky nám velmi trpělivě ukázaly, jak vytvářet různé tvary a zdobit marcipán. Bylo fascinující sledovat, jak se naši žáci snažili napodobit techniky, které jsme viděli, a jak se jim dařilo vytvářet své vlastní originální dárky. Byla to skvělá příležitost pro rozvoj jejich kreativity a jemných motorických dovedností.

Celkově vzato, naše návštěva Muzea čokolády v Táboře byla skutečně obohacující a nezapomenutelná. Vidět naše žáky tak nadšené a zaujaté tímto sladkým dobrodružstvím byla odměna sama o sobě. Tato zkušenost přispěla k jejich vzdělávání mimo školní lavici a přinesla jim nové poznatky o historii, výrobě a kultuře čokolády.

Foto na FB

M. Bódyová

2017 SOŠZ a SOU | Tavírna 342, 383 01 Český Krumlov | info@zdravkack.cz, telefon: 383 134 801