ARCHIV NOVINEK

Erasmus+ Youth Exchange

MŮŽEŠ JET TAKY

Dobrý den,

jsme aktivní studenti a rádi bychom Vás požádali o spolupráci. 
Věnujeme se problematice mladých lidí v práci. Dle provedeného výzkumu se potýká většina mladých lidí s nedostatkem zkušeností, které by mohli prezentovat při hledání práce. Zjistili jsme, že mladí lidé by rádi spojili vzdělávání a sbírání zkušeností s cestováním, přičemž téměř nikdo z dotazovaných vrstevníků nevěděl nic o programu Erasmus+ Youth Exchange, což je velká škoda a my tuto skutečnost chceme změnit. 

Tento program Evropské unie má v České republice na starost Dům zahraniční spolupráce, který pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy koordinuje samostatné organizace, které vysílají studenty na jednotlivé projekty.

Vytvořili jsme jednoduchou webovou stránku, která Vašim studentům pomůže objevit možnosti programu Erasmus+ Youth Exchange, na který se mohou bezplatně přihlásit již od 13 let. Vaší škole to dává možnost ukázat studentům nové příležitosti, které jim mohou pomoci získat cenné zkušenosti a vzdělávat se nad rámec školy.

Byli bychom Vám vděční, kdybyste studentům tyto stránky představili do konce týdne a zapojili se tak do probíhající kampaně, která byla rozeslána do všech škol v České republice. Na stránkách studenti naleznou krátké informativní video, které jim programy více přiblíží. Případně můžete studentům pustit video přímo v hodinách. Budeme rádi, když následně studenti vyplní tento dotazník. Děkujeme.

S pozdravem
Alena Turková a Ondřej Hadrbolec

AT a OH

2017 SOŠZ a SOU | Tavírna 342, 383 01 Český Krumlov | info@zdravkack.cz, telefon: 383 134 801