ARCHIV NOVINEK

Mobil pro Remobil

Máte doma nepoužívané, často nefunkční mobily? Pošlete je k odborné recyklaci, pomůžete přírodě.

Společnost Recyklohraní vyhlašuje sběrovou akci se soutěží Starý mobil pro Remobil.

„Činíme tak i přes aktuální omezení, protože věříme, že se během několika týdnů epidemiologická situace zlepší a ve školách budete mít prostor sběr mobilů zorganizovat. Také proto jsme sběrovou kampaň rovnou prodloužili na dva měsíce – tedy na celý leden a únor 2021.
Sběrová kampaň se soutěží Starý mobil pro Remobil volně navazuje na předchozích 10. ročníků kampaně Věnuj mobil a pojeď do ZOO. Vánoce jsou stále obdobím, kdy jsou mobilní telefony častým dárkem, proto jsme se opět rozhodli vyhlásit kampaň v době, kdy dochází k obměně i mezi telefony, které „pro jistotu“ čekají v šuplících.
Vedle toho, že prostřednictvím sběru přispějete k ochraně přírody, můžete usilovat o zajímavé ceny. Dvě školy, které vyberou nejvíce mobilních telefonů v přepočtu na žáka, vyhrají pro třídní kolektiv návštěvu science centra, včetně dopravy. Dalších 25 škol obdrží zajímavé odměny – hry z vydavatelství Mindok. Školy na 3.-7. místě získají navíc každá 5x bezdrátová sluchátka.“

Odkaz na stránky Recyklohraní zde

Shromážděte staré mobily doma, od příbuzných, známých a kamarádů na jedno místo, vyčkejte na znovuotevření škol a mobily přinesete do školy. Připravíme pro ně nádobu, do které se vhodí. Na dalších úkolech budete pracovat s vyučujícími dle instrukcí zatím v Teamsech.

MD

2017 SOŠZ a SOU | Tavírna 342, 383 01 Český Krumlov | info@zdravkack.cz, telefon: 383 134 801