ARCHIV NOVINEK

První a druhé místo!

Poslední březnový den navštívily naše dvě žákyně Eliška Kuchaříková a Klára Tampírová z 2. ročníku oboru Praktická sestra českobudějovickou SZŠ a VOŠZ, aby se zde zúčastnily Krajského kola soutěže „Klinická propedeutika a patofyziologie zajímavě“. Jejich úkolem bylo zajímavě přiblížit porotě a obecenstvu vybrané onemocnění či vyšetřovací metodu.  

Klára Tampírová si vybrala jako téma Klíšťovou encefalitidu, kterou představila teoreticky a současně na konkrétním případu onemocnění blízké osoby. Součástí její práce bylo dotazníkové šetření týkající se prevence vybraného onemocnění, kterého se zúčastnili žáci 1., 2. a 3. ročníku oboru Praktická sestra. Klára se v soutěži umístila na 2. místě. 

První místo získala Eliška Kuchaříková, která si jako své téma zvolila Revmatoidní artritidu. Po teoretickém úvodu se věnovala kazuistice svého blízkého, kterou doplnila o informace týkající se dopadů onemocnění na každodenní život.  

Oběma děvčatům děkujeme výbornou reprezentaci naší školy. Zaslouží pochvalu nejen za velmi pěkné zpracování a prezentaci zvolených témat, ale i za odvahu, s jakou do soutěže šla.  

H. Zabilková

2017 SOŠZ a SOU | Tavírna 342, 383 01 Český Krumlov | info@zdravkack.cz, telefon: 383 134 801