ARCHIV NOVINEK

Krásné prázdniny

Pro někoho čas dobrodružství, poznávání míst a lidí, čas nových zážitků, pro jiného čas brigád. V každém případě je to čas, který lze věnovat i něčemu jinému, než školním povinnostem. I když letošní prázdniny tomuto tvrzení mohou odporovat. Řada doučovacích táborů, kempů bude naplněna dětmi.

Konec školního roku byl téměř ve všech školách spojen s výlety a společnými aktivitami žáků, kteří před „rozchodem“ na prázdniny a po roce stráveném u počítače chtěli zažít něco společně.

U nás ve škole to byly rafty, pěší výlety završené besedami v Červeném Dvoře, výšlapy po CHKO spojené s výkladem ekologa, výšlapy na Granátník nebo na Kleť, sjezdy koloběžkami, výlet na Lipno, který byl náhradou za exkurzi na Olšině, protože silná bouře za sebou zanechala spoušť a návštěvníkům byl vstup po několik dní uzavřen.

Společný pobyt v přírodě a společné sportování si však neužívali žáci závěrečných ročníků, na ty čekaly maturity a závěrečné zkoušky. Nervy a stres jsou dnes taky minulostí, slavnostní předání oficiálních dokumentů o absolvování střední školy proběhlo v druhé polovině června.

Tak tedy všem: KRÁSNÉ PRÁZDNINY

vedení školy

2017 SOŠZ a SOU | Tavírna 342, 383 01 Český Krumlov | info@zdravkack.cz, telefon: 383 134 801