ARCHIV NOVINEK

Spolu po covidu

Ve dvou turnusech se žáci 1. ročníku učňovských oborů měli možnost potkat mimo školní prostory. Ve Střelských Hošticích probíhala jedna aktivita za druhou, soutěžení, spolupráce, sport, zručnost, přemýšlení, zábava, poučení ... to vše se táhlo napříč nápní obou dnů. Děkujeme Ivě a Honzovi z CPDM v Českém Krumlově za super program pro žáky i učitele. Projekt byl podpořen MŠMT.

" MŠMT v letošním roce vypsalo zvláštní program Spolu po covidu, aby podpořilo zejména učňovskou mládež v adaptaci na nové školní prostředí a kolektiv. Letošní prváci totiž zažili něco pro jiné nepředstavitelného – poslední dva roky
základní školy pro ně v klasické formě prakticky neexistovaly. První setkání proběhlo ve dnech 11. a 12. října pro obory kuchař-číšník a prodavač, následované setkáním druhým v termínu 20. a 21. října pro obory truhlář, zedník a klempíř. Prvního se zúčastnilo 11 chlapců a 11 děvčat, druhého pak 18 chlapců. Pro obě skupiny se jednalo o program až na malé výjimky totožný. Chtěli jsme jim předat znalosti a dovednosti z oblastí zdravého životního stylu, ekologie a také představit evropské příležitosti pro mládež. Celým programem se táhla linie akčních kooperativních her.  (celý text zde)
 
(20+) ICM Český Krumlov | Facebook  nebo sdíleno též na školním FB
MD, ICM CK

2017 SOŠZ a SOU | Tavírna 342, 383 01 Český Krumlov | info@zdravkack.cz, telefon: 383 134 801