ARCHIV NOVINEK

Úspěch truhlářů

Opět jsme první!

"Stejně tak jako v předcházejících letech se Střední odborná škola zdravotnická a Střední odborné učiliště, Český Krumlov přihlásila do celostátní soutěže TRUHLÁŘ ROKU 2019.
11. ročník soutěže se tradičně uskutečnil v Českých Budějovicích v rámci výstavy Vzdělání a řemeslo (7. – 9. 11. 2019). Školu reprezentovali žáci III. ročníku oboru truhlář Karel Mráz a Tomáš Brejška. Celkem 18 soutěžících z 9 škol z celé republiky mělo ve dvou dnech dle výkresové dokumentace zhotovit televizní skříňku se zásuvkou a také zvládnout test z teorie. Naši žáci, budoucí truhláři z Českého Krumlova, opět triumfovali. V soutěži jednotlivců obsadil Karel Mráz druhé místo a Tomáš Brejška byl třetí. Jako družstvo jsme byli nejlepší. Žáci si vedle diplomů odvážejí ze soutěže hodnotné ceny a škola za první místo v soutěži družstev převzala unikátní učební pomůcku - školní CNC stroj s programovacím pracovištěm, kde se žáci budou učit programovat výrobu. Ostatní střední školy začínají být na nás trochu naštvané, protože pořád vyhrává jen učiliště z Českého Krumlova - v předcházejících dvou ročnících jsme byli také nejlepší. Škole to ale vůbec nevadí, blahopřejeme, jen tak dál!" (Pavel Postl)

Naše škola spolu s ostatními cca 9 soutěžícími školami přispěli na vybavení dětem v dětském domově v Homolích. Školy dodají materiál na soutěžní výrobek a  škola, která se podílí na organizaci soutěže s Výstavištěm ČB, zajistí dokončení skříněk (povrchovou úpravu apod.) a předá je dětem v dětském domově. Foto ze soutěže viz fotogalerie a FB.

PP

2017 SOŠZ a SOU | Tavírna 342, 383 01 Český Krumlov | info@zdravkack.cz, telefon: 383 134 801