ARCHIV NOVINEK

Žáci SOU se věnovali dětem

15. června 2023 na Výstavišti v Českých Budějovicích probíhala již tradiční akce Dobrodružství s technikou, zážitkový interaktivní den pro děti, rodiče, učitele a další fandy techniky, vědy a řemesel.

Propojení techniky, robotiky, automatizace, s tradičním řemeslem nám přišlo zajímavé a smysluplné. I když je řada historických řemesel, která budou existovat jen díky síle a zručnosti lidských rukou, řemesla dneška se bez techniky, strojů, robotických zařízení a počítačů neobejdou a i žáci, budoucí řemeslníci, musí být připraveni zvládnout jejich obsluhu a práci s nimi.

Děkujeme žákům klempířům a zedníkům z 2. ročníku, tesařům z 1. ročníku za přípravu aktivit pro děti a žáky, které byly založené na základní práci s materiálem a konstrukcemi, a za celodenní práci u svých stanovišť. Poděkování patří také firmě Auböck, která přivezla stavební materiál a drobné dárky pro děti. (fota na FB a instagramu)

Přečtěte si o výstavě a našich žácích: 

https://www.kraj-jihocesky.cz/cs/moderni-technologie-i-tradicni-remesla-na-dobrodruzstvi-s-technikou-bavily-deti-i-dospele

MD

2017 SOŠZ a SOU | Tavírna 342, 383 01 Český Krumlov | info@zdravkack.cz, telefon: 383 134 801