ARCHIV NOVINEK

Kariérové poradenství

Tvoje kariéra může odstartovat již na střední…

SALMONDO - program se spoustou odpovědí

Aktuálně
pro maturanty

Přihlášky na vysoké školy, přihlášky na vyšší odborné školy - https://www.kampomaturite.cz/kampomaturite/jak-vyplnit-prihlasku-na-vs-vos
(zde si stáhnete jednotlivé formuláře, podíváte se na ukázky správného vyplnění jednostlivých stránek, nebo na vidoukázku vyplnění přihlášky a další užitečné informce)

Elektronická přihláška - sleduj stránky jednotlivých škol (zde např. podmínky přijímacího řízení ZSF JU CB pro rok 20/21)

Pro všechny

Přihlášky na strední školy,  přihlášky na nástavbová studia

 

Projekt Daně a cla - odkaz na stránky výukového projektu (Tip:  Ke studiu - Placení daní u studentů)

 

Kariérové poradenství je systém poradenských služeb, jejichž cílem je pomáhat jednotlivcům jakéhokoliv věku při rozhodování v otázkách vzdělávání, profesní přípravy, volby zaměstnání a rozvoji kariéry v kterékoliv fázi jejich života. Jsou to mj. aktivity realizované ve školách, které mají pomoci studentům ujasnit si vlastní kariérní cíle a porozumět světu práce.

Kariérové poradenství na škole je zaměřeno na podporu žáků při hledání vhodné volby kariérové dráhy a propojení školy se zaměstnavateli regionu.

Kariérový poradce:

Ing. Marcela Dominová 
 

Konzultační hodiny pro žáky: pondělí 14:15 – 16:00
Konzulatční hodiny pro rodiče: dle domluvy

Kontakty:
dominova@zdravkack.cz, 383134802
 

Kromě kariérového poradce se pro pomoc a poradenství v oblasti řešení práce, školního neúspěchu, následného studia  a kariéry žáci mohou obracet na výchovnou poradkyni Mgr. Evu Matoušovou, metodičku prevence Mgr. Moniku Hejnovou, školního sociálního pedagoga Mgr. Nerudovou a samozřejmě všechny třídní učitele a všechny ostatní pedagogy.

Škola žákům nabízí a zajišťuje:

Pokud se chcete nechat „otestovat“ odborníkem
(škola nemá vlastního školního psychologa) navštivtě některé z pracovišť bilanční diagnostiky a psychologického poradenství.

 

Pokud chcete pracovat v zahraničí
začněte nejdříve obecnými radami, které najdete na internetu z ověřených stránek, vše si následně ověřte na příslušných institucích, zjistěte si zkušenosti dobrých známých.
Další rady a doporučení pro práci či studium v zahraničí získáte z příručky v přiložených souborech (dole) nebo taky na těchto odkazech:
http://www.europass.cz/chystas-se-pracovat-v-zahranici-kde-hledat-praci-a-jak-zadat-o-zamestnani/
tps://www.finance.cz/499213-prace-zahranici/

 

STATUS STUDENTA

Status studenta  - do kdy jste žáky (studenty) po maturitní nebo závěrečné zkoušce?

V kostce:

V posledním ročníku jste žáky školy do data poslední části maturitní nebo závěrečné zkoušky nebo do 30. června (a to i v případě, že maturitu nebo závěrečné zkoušky budete konat až v září nebo budete na konci srpna vykonávat opravné zkoušky). Pokud budete poslední ročník opakovat (musíte podat žádost o  opakování do konce června a žádost musí být následně schválena ředitelkou školy), jste nadále žáky školy.

Status studenta máte do 31. srpna (pokud nepracujete o prázdninách celý měsíc nebo na dohodách vyděláte více, než povolená minima bez danění), zdravotní pojištění za vás během prázdnin hradí stát. Bát se nemusíte, ani když nastupujete na VOŠ nebo vysokou. Pokud konáte závěrečné zkoušky v září, a dále do jiné školy chodit nebudete nebo ihned nenastupujete do zaměstnání, přihlaste se na ÚP. Na stránce viz níže (dole) je doplnění statusu studneta.

Více informací na téma "status studenta": http://www.kampomaturite.cz/kampomaturite/status-studenta-2018-do-kdy-jste-studenty-po-ma#ixzz56tDxn9Xc

 

zde najdete, co hledáte

Nejkomplexnější stránky, které nabízejí informace k problematice studia po maturitě a vyučení, k nástupu do zaměstnání, studia v zahraničí či v různých kurzech (a mnoho dalšího).
infoabsolvent.cz
kampomaturite.cz

 

DOBROVOLNICTVÍ - Jak se stát dobrovolníkem

Chceš se stát dobrovolníkem, ale není ti zcela jasné, co všechno pro to musíš udělat? Následujících pět kroků ti může cestu k dobrovolnictví usnadnit. Proč chci pomáhat? Co očekávám? Jak často chci pomáhat? Kde chci pomáhat – v ČR, nebo v zahraničí? Kolik času mohu věnovat? Co umím, co mohu nabídnout? V jaké oblasti chci pomáhat? Jakou činnost chci dělat? Odpovědi ti pomohou si ujasnit, kde a jak pomáhat. Pokud se chceš zapojit do dobrovolnického projektu v zahraničí, podívej se do kapitol 5–8 v přiložené brožurce viz níže (dole) a také na zajímavé odkazy na databáze zahraničních projektů a na organizace, které je nabízejí. Tyto informace najdeš na konci této publikace.

Při dobrovolnické činnosti získáš zkušenosti, znalosti a dovednosti, které se ti budou hodit např. při hledání práce nebo brigády. Zaměstnavatelé přihlížejí i ke zkušenostem, které získáš při dobrovolné či neplacené práci. Uvedením dobrovolnické praxe tak můžeš zvýšit své šance najít práci nebo brigádu. K tomu je potřeba praxi a dovednosti prokázat a zaznamenat. Využít můžeš Europass – životopis a k němu přiložit certifikát o výkonu dobrovolnické služby nebo doklad o absolvované stáži.

Spolupráce školy se Společností pro rozvoj lidských zdrojů v Českých Budějovicích  - Cesta k práci

Škola je zapojena do projektu JHK - CESTA K PRÁCI. Získejte práci, která vás bude nejen živit, ale především vám přinese osobní uspokojení. Je potřeba vycházet zejména ze schopností a předpokladů každého mladého člověka. Vrozené talenty získává dítě již v útlém věku a v průběhu života se nemění. Pokud mladý člověk již na začátku kariéry pochopí v čem je nejlepší, zkusí nasměrovat své úsilí, snahu a  svou pozornost a zájem správným směrem.

    

Webové stránky nabízející či zprostředkující zaměstnání:

www. jobs.cz
www.prace.cz
www.uradprace.cz 

V přiložených souborech jsou také nabídky zaměstnání adresované žákům - absolventům školy.

Název souboruFormátVelikostPřidáno
Dobrovolnictví - základní informace pdf 2218 kB 1.1.2019
Najdi práci u Policie pdf 335 kB 1.1.2019
Práce v zahraničí - publikace pdf 2197 kB 1.1.2019
Pracoviště kariérového poradenství pdf 90 kB 1.1.2019
Rekvalifikace - základní informace pdf 1188 kB 1.1.2019
Užitečné odkazy pro uchazeče o zaměstnání pdf 1020 kB 1.1.2019
Životopis a motivační dopis pdf 919 kB 1.1.2019
2017 SOŠZ a SOU | Tavírna 342, 383 01 Český Krumlov | info@zdravkack.cz, telefon: 383 134 801