2017/2018

Prvenství Zdravotnické školy v soutěži Jihočeská sestřička 2017

Opravdu nejlepší budoucí sestry jsou v Českém Krumlově? Zdá se že ano. Úspěšně vstoupila do nového školního roku maturitní třída zdravotnických asistentek SOŠZ a SOU Český Krumlov.

V sobotu 30. 9. 2017 si naše budoucí sestřičky odjely poměřit své vědomosti a dovednosti získané při studiu na 3. ročník odborné soutěže Jihočeská sestřička do Písku. Konkurence  a očekávání byly veliké, děvčata jela změřit síly  s ostatními středními školami Jihočeského kraje, s Vyšší odbornou školou zdravotnickou v Českých Budějovicích a Jihočeskou univerzitou přímo do písecké nemocnice.

Soutěžilo 16 čtyřčlenných týmů v kategorii středoškoláků  a studentů VOŠ a ZSF JU a před porotu složenou ze zaměstnanců nemocnice musely zvládnout  12 různých disciplín.

Vítězný tým s velitelkou Petrou Outratovou, Nikolou Steinhauserovou, Barborou Havelkovou a Kateřinou Dvořákovou se letos s přehledem ujal prvenství v kategorii středních škol. Radost z vítězství  nebrala konce zejména poté, co byl tým  vyhlášen také jako absolutní vítěz soutěže. Protože získal vyšší počet bodů než vítěz kategorie vyšších a vysokých škol, je na jeden rok držitelem velmi cenné trofeje - putovního poháru.

Našim žákyním a budoucím sestřičkám gratulujeme k prvnímu místu, děkujeme za skvělou reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů ve zdravotnickém  povolání.

Všechny zájemce o studium zdravotnických oborů zveme na den otevřených dveří, který se koná  na Zdrávce na Tavírně dne 23 . 11. 2017 od 14 do 17 hodin.

Přijďte si prohlédnout rekonstruovanou budovu, těšíme se na vás

 

2016/2017

Blahopřejeme Darině Herákové k 2. místu v celorepublikové soutěži obchodnho řetězce Kaufland! 

Diplom zde

 

Školní rok 2015-2016

JIHOČESKÁ SESTŘIČKA

Dva týmy složené ze žáků 4. ročníku oboru zdravotnický asistent vybojovaly v sobotu 14. 11. v prachatické nemocnici  2. a 9. místo. Soutěž byla krásná i vyčerpávající, ve 12 disciplínách soutěžilo 15 týmů z Jihočeského kraje. Soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Jihočeská sestřička je název soutěže určené pro studentky a studenty 4. ročníků zdravotnických škol, 1. ročníků vyšších odborných škol v Jihočeském kraji a 1. ročníku bakalářského programu Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity. Cílem organizátorů Jihočeské sestřičky, což jsou Jihočeské nemocnice ve spolupráci s Jihočeským krajem, je prostřednictvím této akce všem zúčastněným poděkovat za to, že si vybrali jako svoji budoucí profesi práci zdravotnického asistenta, resp. zdravotní sestry a podpořit je ve studiu.
První ročník této soutěže se uskutečnil 15. listopadu v prachatické nemocnici. Zúčastnilo se 15 čtyřčlenných týmů. Střední odbornou školu zdravotnickou a střední odborné učiliště z Českého Krumlova reprezentovaly dva týmy, červený tým ve složení Martin Maurer, Eliška Odvářková, Pavlína Alešová, Kateřina Jiříčková a za modrý tým Tereza Cihlářová, Jessica Kertészová, Adéla Chovancová a Veronika Vodrážková. Soutěžící museli prokázat své odborné vědomosti a dovednosti, zručnost i fyzickou zdatnost ve dvanácti disciplínách, pro představu převlékali lůžko na čas, polohovali postiženého nemocného, odebírali krev, poskytovali první pomoc apod. Výkony všech soutěžících byly velmi vyrovnané, o konečném umístění rozhodovaly desetiny bodů.
Kromě 12 disciplín připravili organizátoři slavnostní večer s bohatým kulturním a zábavným programem. V rámci slavnostního večera byly vyhlášeny konečné výsledky. Náš červený tým se umístil na překrásném druhém místě a modrý tým obsadil výbornou devátou příčku. Vítězem se stal tým zdravotně sociální fakulty.

TRUHLÁŘ ROKU 2015

Žáci oboru Truhlář se zúčastnili soutěže v rámci výstavy Vzdělání a řemeslo v Českých Budějovicích ve dnech 21. a 22. října 2015. Dva dny zasvětili všichni soutěžící výrobě skříňky, které po dokončovacích pracích poputují do dětských domovů. Soutěž s názvem Truhlář roku poskytuje žákům z celé republiky poměřit své schopnosti, zručnost, šikovnost  a pevné nervy, pokud se něco nepovede dle představ. Dvoučlenné družstvo SOU ČK ve složení Marek Kutlák  a Jan Šikuta obsadilo 3. místo a v jednotlivcích byl Jan Šikuta rovněž na 3. místě.

Diplom 1 zde,    diplom 2 zde

 

 

2017 SOŠZ a SOU | Tavírna 342, 383 01 Český Krumlov | info@zdravkack.cz, telefon: 383 134 801