Od 27. února 2021 - trvá distanční vzdělávání:
NADÁLE JE POVOLENA PŘÍTOMNOST:
A NADÁLE JE POVOLENO:
CESTA DO ŠKOLY:
Z obecného zákazu pohybu mezi okresy je mimo dalších i výjimka pro cesty za účelem účasti na vzdělávání včetně praxí a na zkouškách. Tedy je výjimka pro cesty za takovým vzděláváním (praxí) nebo zkouškami, které je možné v souladu s krizovými opatřeními nadále konat. Všem osobám, které dosáhly věku alespoň 15 let a využívají této výjimky, je nařízeno prokázat důvodnost využití výjimky písemným dokladem nebo čestným prohlášením s uvedením konkrétního důvodu výjimky, viz krizové opatření č. 216 ze dne 26. února 2021
FORMULÁŘE:
(Vyplněný formulář odešlete na sekretariat@zdravkack.cz, potvrzený vám bude obratem odeslán na vaši e-mailovou adresu. Úřední doba studijního oddělení bude od 1. března upravena.)
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že:
v návaznosti na opětovné vyhlášení nouzového stavu vládou ČR rozhodla vláda krizovým opatřením, že provoz škol a školských zařízení zůstává od pondělí 15. února 2021 ve stejném režimu jako dosud. Od 15. února 2021 je umožněno konání komisionálních opravných a komisionálních náhradních zkoušek na středních školách a v konzervatořích. Opravné a náhradní zkoušky se konají podle výroku II. opatření obecné povahy Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy č.j.: 3267/2021-1 ze dne 29. ledna 2021.
Do 14. února včetně - Vláda omezuje s účinností ode dne 11. ledna 2021 od 00:00 hod. do dne 22. ledna 2021 do 23:59 hod., přičemž usnesením vlády č. 56 ze dne 22. ledna 2021 se účinnost prodlužuje do dne 14. února 2021 do 23:59 hod.
Do 22. ledna včetně budou prodloužena všechna krizová opatření, která měla skončit k 10. lednu, tedy omezení volného pohybu osob, omezení prodeje a poskytování služeb, omezení činnosti orgánů státní správy a krizové opatření zajišťující péči o děti zaměstnanců vybraných profesí.
K dílčímu upřesnění dochází u krizového opatření, kterým je omezen provoz školských zařízení. Nově bude možné domlouvat si individuální konzultace i u studentů vysokých škol, uskutečnit přijímací zkoušky na vysoké školy ve skupinách nanejvýš deseti osob a konat zkoušky na vyšších odborných školách rovněž za účasti nejvýše deset osob.
Od 11. ledna 2021 je výuka praktických předmětů a odborného výcviku u SE, SČ a OŠ dle rozvrhu.
omezení provozu škol - zákaz osobní přítomnosti žáků ve školách, tudíž všechny obory mají distanční výuku (teorie i praxe), s vyjímkou praktického vyučování oborů ZA, SE a SČ a OŠ. Info k výuce OSN - do 10. ledna 2021 nebude probíhat.
Celý text zde: Omezení provozu škol od 4. ledna 2021
- prezenční výuka pro žáky závěrečných ročníků
- prezenční výuka pro žáky učebních oborů (jak teoretická, tak praktická) s vyjímkou OŠ1 v sudém týdnu (viz Bakaláři)
- prezenční a distanční výuka teoretických předmětů u maturitních oborů dle rozpisu (viz Bakaláři)
- prezenční výuka praktických předmětů u maturitních oborů
Pravidlo 3R platí nadále (povinné roušky, mytí rukou, rozestupy), větrání, neshromažďování se na chodbách, židle a křesílka na chodbách udržovat cca 2 m od sebe
Celý text zde:
Opatření PES pro oblast školství
Manuál pro školy od 7. prosince
Distanční výuka pokračuje, avšak nově prezenční výuka závěrečných ročníků a čtvrtých ročníků 6letých oborů vzdělání v konzervatoři, jakož i prezenční praktické vyučování a praktická příprava ve skupinách do 20 žáků/studentů.
Beze změny
- odkaz na tweet ministra školství zde.
Pro žáky středních škol - zůstává nadále distanční výuka (kromě praktické výuky zdravotních a sociálních oborů, která je prezenční; přítomnost žáků na pracovištích je ovlivněna podmínkami a situací v jednotlivých zařízeních; v případě, že žáci nejsou z organizačních důvodů na pracovištích, mají také distanční výuku)
Jsou umožněny prezenční individuální konzultace (vždy pouze jeden žák/student a jeden pedagogický pracovník).
O organizaci konzultací rozhoduje ředitel školy s ohledem na vzdělávací potřeby žáka/studenta.
Usnesením vlády České republiky ze dne 19. října 2020 č. 1074 se s účinností od 21. října 2020 obnovuje praktické vyučování a praktická příprava žáků a studentů v oborech vzdělání připravujících se na nelékařské zdravotnické povolání podle zákona č. 96/2004 Sb., o podmínkách získávání a uznávání způsobilosti k výkonu nelékařských zdravotnických povolání a k výkonu činností souvisejících s poskytováním zdravotní péče a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o nelékařských zdravotnických povoláních), ve znění pozdějších předpisů.
Realizace praktického vyučování a praktické přípravy může být vykonávána pouze v zařízeních poskytujících zdravotnické a sociální služby. Nepovoluje se realizace praktického vyučování a praktické přípravy na školních pracovištích. Současně se těmto žákům a studentům povoluje ubytování v domovech mládeže.
Děkuji všem našim žákyním, žákům a kolegyním a kolegům, kteří se zaregistrovali do registru dobrovolníků Jihočeského kraje a dále těm, kteří se aktivně zapojili do dobrovolnických aktivit ještě před spuštěním registru.
Jsem na vás hrdá a mám z vás radost!
Ředitelka školy
V souvislosti s vládními opatřeními je žádoucí, abychom omezili osobní kontakt zaměstnanců s veřejností na nezbytně nutnou úroveň. Potvrzení o studiu je možné žákům zasílat na mailové adresy. Můžete nás kontaktovat telefonicky, datovou schránkou nebo poštou. Osobně v úředních hodinách, nejlépe po telefonické domluvě s konkrétním zaměstnancem. Úřední podání lze učinit poštou, datovou schránkou.
Žáci nemají přístup do budovy školy, v případě nutnosti kontaktují učiitele telefonicky nebo využijí zvonek u hlavních dveří.
zdravotnické obory zde (čtěte od druhé strany)
sociální služby zde (čtěte od druhé strany)
Aktuálně od 14. října 2020 - zrušena prezenční výuka včetně praktického vyučování
INFORMACE PRO ŠKOLY A ŠKOLSKÁ ZAŘÍZENÍ O VYDÁNÍ KRIZOVÝCH OPATŘENÍ VLÁDY VZHLEDEM KE COVID-19 - zde
dotazník zde, informace o náboru dobrovolníků Jihočeského kraje - zde
V poslední době je diskutované téma - roušky - nosíme je správně?, pečujeme o ně správně?, měníme je dostatečně často? Zde je několik doporučení ...
Jakým způsobem se mám starat o roušku, aby se jednalo o efektivní pomůcku?
Rouška patří k prostředkům bariérové ochrany, pomocí kterých se snažíme snížit riziko přenosu koronaviru. Aby se však jednalo o funkční pomůcku, je třeba dbát následujících doporučení, která jsou rozdílná pro různé typy používaných roušek.
Při používání jednorázové ústní roušky je žádoucí použít tuto ochrannou pomůcku opravdu pouze na jedno použití. Jednorázová rouška nalezne uplatnění v případě, že cestujete hromadnou dopravou či jdete např. na poštu. Životnost jednorázových roušek bývá okolo dvou hodin.
MD, MK